Kim Haklı? Süresiz Nafaka Tartışması I Yansıma #5
27:29
112,635
Reddit
Şafak Coştu ve Emine Baktaş’ın hazırlayıp sunduğu, zıt fikirli kadınların konuk olarak yer aldığı Yansıma programının bu haftaki konukları, Avukat Altın Mimir ve Kadın ve Güç Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Akşit.
Programımızda her moderatör bir konuğun yanında yer alıyor ve karşı konuğa sorular yöneltiyor.
Babala TV TRwatch kanalına abone olmak için 👉 bit.ly/BabalaTV
Bu hafta Süresiz Nafaka konusunu tartışacağız. Bir tarafta nafaka hakkını savunan Avukat Altın Mimir, diğer tarafta süresiz nafakayı adil bulmayan Kadın ve Güç Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Akşit.
Kimin haklı olduğunu düşünüyorsanız Babala Tv instagram hesabında bulunan ankete katılabilirsiniz.
Babala Tv Instagram Hesabı: instagram.com/babalativi
Bir sonraki bölüm için görüş ve önerilerinizi yorum kısmına yazabilirsiniz.
Sunucularımız:
Şafak Çoştu: instagram.com/safakcostu
Emine Baktaş: instagram.com/emine_baktas
Konuklarımız:
Özlem Akşit: instagram.com/kadinin_oykusu/
Altın Mimir: instagram.com/altinmimir/
Babala TV Sosyal Medya Hesaplarımız;
Instagram ► instagram.com/babalativi
Facebook ► facebook.com/babalativi
Twitter ► twitter.com/babalatv
Babala TV TRwatch kanalına abone olmak için
👉 bit.ly/BabalaTV

YORUMLAR
 • azra
  azra

  altın hanımın mizacı sert olabilir ama bir hukukçu olarak medeni kanundan bahsediyor bu konuyu karşı taraftan emin olun çok daha iyi biliyor.

 • Süleyman Koç
  Süleyman Koç

  Avukat Beyefendi çok agresif sebebi nedir? 😱

 • UĞUR UĞURLU
  UĞUR UĞURLU

  O ben olsam bari 2 gelsin artık (beğenin de görsün)

 • Recep Celebi
  Recep Celebi

  Nafaka alan hangi kadın çıkıp ta "benim yoksulluğum kalktı, artık nafakaya ihtiyacım yok" der. İşte bunun adı süresiz nafaka oluyor. Özel hayatın gizliliği nedeniyle kadının aldatıp aldatmadiğını ıspatlamakta neredeyse imkansızdır. İşine geldiği gibi "Medeni kanunda süresiz nafaka yoktur" demekle olmuyor bu işler.

 • dnö
  dnö

  altın hanım gayet güzel ve belgelerle konuşmuş niye yorumlarda tepki görmuş anlamadım

 • Buket Ay
  Buket Ay

  Herkes işine geldiği gibi anlıyor. Ezberlerinizi bozun biraz okuyun, araştırın. Medeni kanunumuzda süresiz nafaka kavramı yoktur ve aldatan kadının zaten nafaka alma hakkı yoktur. Eğer kadın kusurlu olduğu halde nafaka alıyorsa kusurunu ispat eder ve aile mahkemesine sunarsınız. Son olarak tüm insanların sırf insan olmaktan kaynaklanan hakları nedeniyle onurlu olduğunu ve onurlandırılma hakları bulunduğunu hatırlatırım.

 • Street House
  Street House

  Altın Hanım hangi ülkede yaşıyor acaba

 • Recep Celebi
  Recep Celebi

  Süresiz nafaka insan haklarına da, eşitliğe de, feminizme de doğrudan veya dolaylı olarak terstir. Nafaka süreli olmalıdır. Bu süre bitimine kadar nafaka alan tarafa iş alternatifleri sunulmalıdır. Nafaka alan süre bitmeden işe yerleşmelidir. Ayrıca çocuk kimde ise çocuk yetişinceye kadar çocuğa nafaka ödenmelidir.

 • B Planı
  B Planı

  Avukatları savunuyor çıldırıyorum djdnekdjeldkd her avukat haklı olanı mağdur olanı savunmuyor. Önüne gelen dava neyse kimin avukatlığını yapıyorsa suçlu dahi olsa savunuyorlar bu gerçeği göz ardı edip bütün avukatları melek göstermek gereksiz. İşini dürüst yapan kadar adice yapanlarda mevcut.

 • Elif Aydın
  Elif Aydın

  Kim haklı kim haksız bunun tartışmasını yapmayacağım fakat sanırım daha önce Altın hanım'a kimse karşı çıkmamış ya da karşıt fikirli birini asla dinlememiş.

 • Fatma Gul Serin
  Fatma Gul Serin

  Istanbul anlaşması tartışması daha duzeyliydi bence her iki taraf da gayet saygılıydı

 • Yusuf Aksungur
  Yusuf Aksungur

  Dudağına botoks yaptırmak için beyninimi satmış bu ba-yan?

 • Bengü Yaren Tutsak
  Bengü Yaren Tutsak

  Altın hanım konuyu yasalarla çok güzel açıkladı, özlem hanimsa birkaç uç örnekten yola çıkarak genelleme yapma derdinde...Kaldı ki avukatlar için söylediği cümleler de çok onur kırıcı... Akıl cizgisinde buluşalım, Altın hanımda yani... Çok güzel programdı. Altın hanımı daha çok görmek isteriz

 • Sueda Kara
  Sueda Kara

  ağrı'daki insanların düğün masraflarını erkeklerin ödediğini söylüyor peki ağrı'daki kadınlar nasıl okumadan yazmadan dışardaki dünyadan haberleri var mı ayrıca ayrıldığında genel olarak kimse bir başkasına muhtaç olmak istemez ama herkes öyle kendini çalışabileceği bir ortam maalesef olmuyo o kadar halkın içindeyseniz bunu da bilmeniz lazım altın hanıma gelince de tüm kadınlar yine maalesef onurlu değildir

 • Ahmet Korkmaz
  Ahmet Korkmaz

  Özlem Akşit hanımdan feminist avukat adına özür dileyesim geldi nedense.

 • Serhat Ayyıldız
  Serhat Ayyıldız

  Özlem hanım çok seviyeli ve saygılı Altın hanım çok saygısız cidden keşke başka bir avukat çıksaydı ama çok güzel bir program olmuş Teşekküler babala 👍🏽👍🏼👏👏👏

 • Sular Seller Gibi
  Sular Seller Gibi

  Altın Hanım karşıdaki konuğa biraz saygınız olsun. Tavrınız hiç hoş değil!.

 • Selin Güler
  Selin Güler

  Kadının yanında olan kişi eski eşinden alacağı bir miktar nafaka yerine kendi ayaklarının üzerinde durup ekonomik özgürlüğünü kazanmasını ister. İnsanın çalışmasına sağlığının elvermemesi, çocuk nafakası, aldatma, şiddet gibi durumlar hariç normal, anlaşmalı bir boşanmada ne bir kadının ne de bir erkeğin eski eşine nafaka ödemesi bana göre yanlıştır.

 • seye
  seye

  Altın hanım neden avukatlık meslegine gelen eleştiriyi kınadıniz??? Yoooo her katilin avukatligini yapan var? İşine bakar her avukat gayet o halde bunca kötü insan nasıl kendine avukat buluyor? Ne yemini ya dolu yok mu katil hırsız avukatı???? Peh

 • Duygu Boztepe
  Duygu Boztepe

  Bir tarafta ömrünü adliyede geçirmiş gerçek kanıtlar yasalardan bahseden bir avukat diğer tarafta bana şu mesaj atıldı benim arkadaşım şunu dedi diyen bir yazar Sema maraşlının instagram mesajlarını nasıl kanıt olarak almıyorsak bunu da alamayız Altın hanımın tek hatası genelleme yapması ve diksiyonuydu geri kalanı gerçekten çok haklıydı Özlem hanım da bir ben konuşayım bir ben konuşayım diye diye 3de 2sinde o konuştu

 • Enes KALEM
  Enes KALEM

  Özlem Hanım'ın bahsettiği Kavrali Kaptan'ın mağduriyetini gözler önüne seren ilgili videoyu twitter hesabımdan @EnesKALEM12 izleyebilirsiniz?

 • Oktay Küçükler
  Oktay Küçükler

  Öncelikle Altın hanım eşitlikten bahs ettiya işe yeni başlayan kadın erkek avukatlara 3000 TL gibi maaş verirken kendileri gibi olan deneyimli avukatlar neden 15000 TL ayda para kazanıyorlar onu söylesin kadın erkek eşitse erkekler daha çok para alıyormuşya kadınlardan kendisi beden işçisi olarak inşaat işçisi, mermer ocağı vb. Bunları çoğalta bilirim sayfalarca beden gücüne dayalı yerlerde çalışmışmı yada oradaki işçilerin maaşlarına bakmışmı araştırmışmı benim için bu konuşma 18'inci dk bitti Özlem hanıma katılıyorum. Nafakaya karşı değilim aynı evin içindeyken kabullenmediğin kişi yıllarca sömürülmez. Özlem hanımına teşekkür ediyorum.

 • Ahmet Bebek
  Ahmet Bebek

  Bahsedilen Ahmet BEBEK KAPTAN benim Ordu Ahmet Cemal Mağden Huzurevinde 937 gündür mukim %56 engelli kanser hastasıyım 15 yıldır buay 1046 tl maaşımdan kesildi 2817 tl maaş aldım Nafaka Süreli Olmadan Nafaka kalkmıyor her yıl artıyor Altın Mimir avukatım kaldırırsa nafaka borçlusu ölmekten kurtulurum ama imkansız saygılar

 • Yağız Atıcı
  Yağız Atıcı

  Eşitliği savunup cinsiyetçilik yapan,kadınların adını karalayan iq suz bir kadın daha yazık...

 • Fatih Yıldız
  Fatih Yıldız

  Altın hanım sayenizde kanser oldum teşekkürler.

 • Onur Demirtaş
  Onur Demirtaş

  Bütün kadınlar onurludur, bütün avukatlar onurludur hahsgdgsgsgsgsgzfaaffscscd

 • Onur Demirtaş
  Onur Demirtaş

  Altın hanım'ın leş bir üslubu var karşısındakini küçümsemeye çalışıyor, abartılı vurgular ve jestler kullanıyor. Yine de ne kadar başarabildim bilmiyorum tarafsız bir şekilde dinlemeye çalıştım ancak argümanları da problemli. Genellikle meselenin kendisine değil de tanımlara takılı kalıyor. Karşı taraf Türkiye'de çoğunlukta geçerli olduğu bariz bir argüman öne sürünce onun tersini de gördüğünü söyleyince o argümanı çürüttüğünü sanıyor.

 • Ferhat İPEK
  Ferhat İPEK

  Özlem hanıma realist ve dürüst görüşleri için teşekkür ederim .

 • Barış
  Barış

  Aha bi feminazi daha

 • Barış
  Barış

  Ya şu kenara bi oylama butonu koysanıza

 • Barış
  Barış

  Ben boşandığım eşime neden ömür boyu para ödememek zorundayım

 • Respect#
  Respect#

  Sağdaki hanımefendinin feminazilik yapması ve dinlerken saygısızca mimikler yapması hoş değil çok yapmacık.

 • Bilal Can ÜNAL
  Bilal Can ÜNAL

  Tartışmayı ve moderatörlüğü bilen birilerini çıkartın da izleyecek bir sebebimiz olsun

 • Bilal Can ÜNAL
  Bilal Can ÜNAL

  Daha 2 gün önce haberlere çıkan nafaka ödeyemeyen 9 aydır felçli adamı polis ambulans çağırıp sedye ile tutuklamış purple feminazi neyin kafasında acaba?

 • Nora Gami
  Nora Gami

  Mor renkli ablayı uzay zamanı bükerek başka evrene yollıycam arkadaşlar bunun için sizin yardımınıza ihtiyacım var evrene enerji yolluyoruz benimle birlikte tekrar edin “Mor giyinen feminazi gerçek değil bize zarar veremez.”

 • burak adıkanık
  burak adıkanık

  Nedense bu BAYANIN sadece kadın olduğu için kendini üstün görenlerden olduğu hissine kapıldım.

 • Miami Miami
  Miami Miami

  İki yazar dinledim sizin programlarınızda ve ikisi de kadınlardan nefret ediyor gibiler. Erkek kadını aldatıyor, çocukları da kadına bırakıp yemi sevgililere yelken açıyor. Erkeklerin işsiz kaldığı bir ülke ortamında, bir kadının eşit şartlarda iş bulabilmesi çok mu kolay da bu kadar acıyorlar erkeklere bu hanımlar? Kaptanların maaşları da ülkede insanların alamayacağı kadar yüksek miktarlarda. Çok kötü bir örnek. Bakın bir kaptan kaç bin dolar alıyor ayda.

  • Recep Celebi
   Recep Celebi

   @Miami Miami benim eşimle sorunum yok şükür. Yeni nesil eskisi kadar evlenmiyor zaten. Evlilik dışı ilişkiler gün geçtikçe artıyor. Asıl evlenmemesi gereken erkeği bankamatik gören, kadın iş bulamıyor bahanesine sığınıp kısa yoldan emeklilik hayalleri kuran kadınlardır.

  • Miami Miami
   Miami Miami

   @Recep Celebi evlenme kardeşim, çocuk da yapma, bunları yapıyorsan sorumluluğunu bil, başka karı kıza bakma. Ağlanıp durursun sonra

  • Recep Celebi
   Recep Celebi

   İki avukat dinledik ikisi de erkek düşmanı. Kaptanlık kolaysa, maaşı da yuksekse elinizden tutan yok. Kadın kaptanlar da var. Siz de olabilirsiniz. Kadın makinist, astsubay, polis, otobüs şoförü vb var. marketler özellikle bayan personel arıyor. Belediyeler, fabrikalar temizlik personeli arıyor. Bir kadının iş bulması zor değil kardeşim. Ancak kolay iş olursa çalışırım, zor iş olursa çalışmam dersen erkeğe de kadına da iş yok bu dünyada. Erkek çalışsın kadın yatsın devri artık bitti. Herkes çalışmak zorunda.

 • Yasin Korkmaz
  Yasin Korkmaz

  altın mı? kaplaması galiba ,olaya tarafsız bakmayan kaplama hanım .d

 • Erkan Celebi
  Erkan Celebi

  bu konunun özü diğer ülkelerde vardır. çözüm oralardan alınsın, çünkü diğer ülkelerde süreli nafaka vardır.

  • Muhammet Ertürk
   Muhammet Ertürk

   Ama bildiğim kadarıyla yalnısta olabilir çok araştırmadım

  • Muhammet Ertürk
   Muhammet Ertürk

   Yani işi kabul ediyor ve erkek nafakadan veya kadın nafakadan kurtuluyor

  • Muhammet Ertürk
   Muhammet Ertürk

   Var diye biliyorum iki tane çözüm var diye biliyorum 1.kadin veya erkek aktif olarak iş aramalı iş beğenmeme hakkı 3defa var 4. defa artık o işi kabul etmek zorunda 2.cozum 1yil kadar nafaka oduyecek ondan sonra ödemeyi bırakacak

 • Erkan Celebi
  Erkan Celebi

  bende evlenip ayrılsam, ömür boyu nafaka alsam. havadan gelen para, ye babam ye, yan gel yat ye... ne olsa emek yok. alınteri yok..

 • Aykut Ogün
  Aykut Ogün

  Şu morlu kadını getirin ben ona 3-5 aile gösterecem baksın bakalım kendi dediği şeylerin tersini görünce ne diyecek

 • Ne istersen
  Ne istersen

  Bütün kadınlar onurlu değildir, bütün erkekler de onurlu değildir... Bu iş karakter meselesidir...

 • Duygu Kobal
  Duygu Kobal

  Hayatımda ilk defa Altın Mimir'e helal olsun dedim.Karşısında sunulan temelsiz, hakaretamiz ve çöp argümanları sabırla dinleyebilmesini, masayı terk etmeyişini alkışlıyorum.

 • onur
  onur

  bu avukatı nerden buldunuz kaçtane erkek boşanma davası aldı merek ediyorum avukatların çoğu boşanma davalarında erkek tarafını savunmak istemiyor kabul eden de kaç kat fazla ücret istiyorlar

 • adalet Lazım
  adalet Lazım

  bu nafaka şekli ayrımcılık yarattığından kadının burnunu yukarı kaldırarak bitmicek birçok evliliğin bittiğine şahit olduk; bkz kadın: anneme laf ettin şimdi görürsün. mahkemeye ordan nafaka erkek mağdur.Bu yüzden gelir grubu yüksek olan kişiler olarak evlenmiyoruz.Günün sonunda kim mağdur şimdi ?

 • adalet Lazım
  adalet Lazım

  ben ve birçok arkadaşım nafaka mağduru olmamak için evlenmiyoruz

 • Bahar Mevsimi
  Bahar Mevsimi

  Peki çalışamayan kadınlar ne yapacak... bebeğiyle sokağa atılan boşanmak zorunda kalan kadın çalışsın mi bebegine mi baksın

  • aquila edithizm
   aquila edithizm

   Devletten aldın yardımı adamda kendine bakamıycak

 • Nef-i
  Nef-i

  Şu pozlara mimiklere vücut diline bakar mısınız lütfen. Avukat hanım tüm saygımla söylüyorum nasıl tartışılmaz gösterdiğiniz için teşekkür ederim.

 • Lord of dark
  Lord of dark

  bu morlu kadın ne saçmalıyor allah aşkına. kendini ne sanıyor. avuktlar melekmiş hata yapmazlarmış gibi konuşuyor.

 • Alper Basa
  Alper Basa

  süresiz nafaka yok mu TMK 175 oyle demıyor bu kanunlar degısmedıkce herkese Allah hesap sorucak adam felclı adam yatalak nafaka veremıyor dıye hapse gırıyor hangı ulkede yasıyor bunu savunanlar anlamak zor

 • Yasemin Erolu
  Yasemin Erolu

  Altın Hanım nafaka hakkındaki hukuki düzenlemeleri çok doğru şekilde izah etmiş. Yorumlarda adı geçen isimler binde bir örneklerdir ve boşanmaları anlaşmalı gerçekleşmiş. Milyarder insanların kendi rızalarıyla eski eşleriyle vermiş oldukları miktarları toplumun geneline yaymayınız. Özlem Hanım da hukuk bilmiyor maalesef. Avukatlık hakkında konuşmadan önce biraz araştırma yapmaya lütfetseymişler keşke. Gerçekler bunlar, ister kabul edin ister etmeyin.

 • Salih İMECİK
  Salih İMECİK

  Şu morlu arkadaş Türkiye de mi yaşıyor sorsanıza.... 🤔

 • TARIK
  TARIK

  lan olm gene erkeği düşünmüyorlar kendilerine nafaka almayı yediremiyorlar /saşma salah işler>:nafaka/

 • spanke R
  spanke R

  Baştaki trailerdan dolayı hiç izlemiycem. Çok boş bi tartışma olacağı belli. Like'a basıp gidiyorum. İyi günler.

 • Atlas Tülek
  Atlas Tülek

  Acıyorum gerçekten acıyorum hangi zihniyet ile yetişti bilmiyorum ama acıyorum sizler kimden bahsettiğimi biliyorsunuz adını ağzıma bile almak istemiyorum...

 • Munise Evren
  Munise Evren

  Programı sunan iki kadın biblo gibi duruyorlar sesleri çıkmıyor

 • HER ŞEY DAHİL
  HER ŞEY DAHİL

  ulan her iş yeri bayan eleman arıyoruz yazıyor camlara hâlâ eşit şartlarda değiliz diyor kadın şaka gibi ya

 • Giray tanrıverdi
  Giray tanrıverdi

  sırf nafakası devam etsin diye sigortasız çalışan kadınlar var, bu da süresiz oluyor. her alan da kıyas yapıyor kadınlar ve erkekler. malesef %50-%50 olmuyor, fiziki olarak bile kemik yapımız farklı, bu da iş kolu ayrımının mecburi sebebi, tabi ki eşitiz ama bu kadar göze soka soka kadınlar kadınlar diyen bağırınca; savunanlar bile bir adım geri gidiyor, ben gibi.

 • nadire dipi
  nadire dipi

  Çok güzel bir program emeğinize sağlık

 • miley stan
  miley stan

  Bir feminist olarak söylebilirim ki Altın Hanım’ın ideolojisi feminiz değil erkek düşmanlığı. İlk olarak zaten çocuk sahibi olmadan boşanan kişilerde iki tarafın da birbirine nafaka ödemesi gereksiz çünkü evlenmeden önce nasıl kendisine bakabiliyorsa boşandıktan sonra da bakabilir. Eğer ortada bir çocuk varsa çocuğun velayetini alan kişiye tabii ki maddi destek sağlanmalı. Çünkü 2 belki daha fazla kişiye bakmak zorunda kalıyor. Çocuk erkekte kalırsa kadın erkeğe, kadında kalırsa erkek kadına nafaka ödesin bu kadar basit.

 • Ayse Dagdelen
  Ayse Dagdelen

  Altın Mimir'in hemşirelik, bakıcılık gibi güya "düşük gelirli" meslek gruplarına saygısızca bir yaklaşımda bulunması zinhar kabul edilebilir bir şey değil. Zira kendisinin mimiklerinden ve beden hareketlerinden saygısız bir yaklaşımı olduğu ortada.

 • Yasemin Zeynep Avcı
  Yasemin Zeynep Avcı

  Özlem hocam izledim; duruşunuz, sabrınız ve cevaplarınız ile adaleti ve onurlu duruşu o kadar güzel anlattınız ki... iyi ki hayatımıza dokunmuşsunuz💜 kaleminiz susmasın!

 • Ahmet Bekci
  Ahmet Bekci

  Videonun sonunda sorduğunuz kim haklı sorusunu bir anket olarak hazırlayıp izleyicilere sorsaydınız eğer Özlem Hanım % 80 'in altına düşmezdi haklılık konusunda. Programın tartışma konusunda ÖZLEM AKŞİT hanımefendi sonuna kadar HAKLIDIR. Diğer hanımefendiye ise dinlerken bilgisayar başında dahi tahammül edemedim. Bu tarz konulara devam edilmesi temennisiyle başarılar dilerim...

 • Ömer Şanal
  Ömer Şanal

  Şu morlu kadın varken bu videoyu sonuna kadar izleyebilenler tebrik ederim

 • Yusuf Kerem Gelleci
  Yusuf Kerem Gelleci

  Altın Hanımın dediklerine asla karılmıyorum.

 • Özgün İlke
  Özgün İlke

  Altın hanıma hak vermeyenin hukuk normlarından haberi yoktur

 • Serkan 'SloudBlood' SARICI
  Serkan 'SloudBlood' SARICI

  Orda olsakta özlem hanımın elini öpsek ağzına diline sağlık

 • Salih Bavbek
  Salih Bavbek

  Avukat altın hanım konuyu anlamadan gelmiş sadece kadınları savunup özlem hanımı manipüle ederek konuları saptırarak ve kameraya kadınları kazanmaya çalışarak konuştu. Özlem hanıma konuşma fırsatı vermedi ve her manipülasyon özlem hanımın düşüncelerini söylemesini korkuya çevirdi. Mesleğinde iyi olabilir ama at gözlüğünü çıkartıp gelmeliydi savunduğu yeminli avukatların bir kısmı fetöden yargılanıyor bunu bile görmeyen birini böyle programlara çağırmayın. Meslek yada cinsiyet kutsallık sıfatı eklemez hiç bir bireye!.

 • Emre Çolak
  Emre Çolak

  Şuan günümüzde halen boşandığı eşinden nafaka alıp imam nikahı ile evlenen ve yinede nafaka almaya devam eden bir çok insan var.

 • Feyza Kalaz
  Feyza Kalaz

  Benim dayın çaycılık yapıyor asgari maaş alıyor 1 yıl evli kaldı hiçbir sebep yokken kadın evi terkedip gitti 2 yıl süren davadan sonra süresiz nafaka ödemeye başladı çocukta yok. İki tarafa da hak verdiğim durumlar oldu ama bu tür örnekleri kendimde görüp yaşadığım için Özlem hanım fazlasıyla doğru ve gerçekçi konuşuyor.

 • Mehmet Emin Bostancı
  Mehmet Emin Bostancı

  Her avukat da onurlu değil. Mafyayı, tecavüzcüyü aklayan avukat yok sanki.

 • YeŞil Yaprak
  YeŞil Yaprak

  Okumuş cahile örnek.Panter gibi saldırma modunda izlerken stres oldum.Farklı fikirlerde olan insanlara "saygı" duyarak tartışamıyoruz.O parmak sallamalar,kalemi,elini masaya vurarak anlatmalar 🤦‍♀️

 • Belgin Şahin
  Belgin Şahin

  Boşa dememişler "Üslubun kimliğindir." diye.

 • ipek g
  ipek g

  İlk defa masanın solunda oturan birine hak verecekmişim gibi hissediyorum..

 • Muhammed Raşit Kömürcü
  Muhammed Raşit Kömürcü

  Babala tv ye sesleniyorum bu videodan amaçladığınız avukat hanımı linçlettirmek mi :) ekranlara çıkardığınız insanlara biraz özenin lütfen :) yorumlara bakın bir tane bile olumlu yorum yok altın hanım ile ilgili? Ayrıca daha çok avukat olmayan hanıma söz vermişsiniz sizi kınıyorum (bu hareket belki avukat hanımı koruma amaçlı da yapılmış olabilir,yani az söz hakkı az linç mantığıyla yapılmış olabilir, eğer öyleyse kınamıyorum)

 • Muhammed Raşit Kömürcü
  Muhammed Raşit Kömürcü

  Avukatlar kazandığı paraya bakmıyor mu? Yani neye bakıyor? Avukatlar hep haklının yanında mı oluyor? Yani şu ülkede kaç düğünde düğün masraflarını kadının yaptığı düğün vardır Allah aşkına?

 • Muhammed Raşit Kömürcü
  Muhammed Raşit Kömürcü

  Morlu teyze düğünü kadın yapar dedi, dinleyecek hiçbir şey yok arkadaşlar, sağdaki ablayı dinleyin Morlu teyzenin konuştuğu yerleri geçin :) her konuşması ayrı dert :)

 • Muhammed Raşit Kömürcü
  Muhammed Raşit Kömürcü

  Şunu izlemeden bile beden dilinden karşısındaki insana saygısından kimin savunma yaptığı ve kimin doğruyu anlattığı belli oluyor, itici tavırlar, yüksek sesle üste çıkmaya çalışmalar, karşısındakini küçük görmeler, saygısızlık ve bağırma ile haklı mı olunuyor?

 • enes şahin
  enes şahin

  Kadın ve erkeğin eşit koşullarda çalışmadığından örnek vermiş peki ya sanayide ağır işte madenlerde yük taşımada kadın çalıştığını görmedim buradaki adaletsizliktende bahsetse keşke

 • sun sun
  sun sun

  Özlem hanım çok hanımefendi, çok sevdim.

 • sun sun
  sun sun

  Özlem hanım haklı

 • Aydın Yılmaz
  Aydın Yılmaz

  Avukat hanım kusura bakmayın fakat size katılmıyorum. Maalesef ki ülkemizde ne kadar itiraz etseniz de ataerkil toplum görüşü hakim. Bu nedenle erkeğin güçlü, kadının güçsüz görüldüğü bir ortamda, olası bir boşanma durumunda kadının erkeğe nafaka verme sayısı ile erkeğin kadına nafaka verme sayısına bakarsanız gerçekleri sizde görebilirsiniz. Siz istisnaları savunuyorsunuz fakat istisnalar kaideyi bozmaz. Teşekkür ederim...

 • Aleyna Yantra
  Aleyna Yantra

  Altın hanımın iyi bir avukat olduğuna eminim ama bilirsiniz ki avukatlar her şeye bir kılıf bulur ve bunu yaparken haysiyetlerini pek önemsemezler

 • KıRıK KaLeM
  KıRıK KaLeM

  Özlem Hanım kazandı.

 • Aydın Yılmaz
  Aydın Yılmaz

  ( Nafaka süresi = Evli kalma süresi ) Olmalı

  • aquila edithizm
   aquila edithizm

   10 yıl fln mı vercek oda olmaz knk max 2 yıl

 • AURA DANIŞMANLIK
  AURA DANIŞMANLIK

  Bu avukat şu yorumları okuyunca sınır krizleri geçirmiştir. Zira her yorum onun saçmalıklarından çok haklı

 • AYŞENUR IŞIK
  AYŞENUR IŞIK

  Bir masadasınız. Bu masa insanca tartıştığınız, gereken yerde fikirlerinizi düzgünce ifade etmeniz gereken ve bu tartışma çıktılarının sosyal medya platformlarında yayınlanacağını bildiğiniz bir masa. Karşınızdaki kişi konuşurken, önünüzdeki dergiyi elinize alıyor ve dinlemediğini veya dinlemek istemediğini belirten bir üslupta gelişigüzel karıştırıyorsunuz. Bu biraz garip. Sorgulanması gerekecek kadar garip. Ayrıca insanın söz konusu olduğu bir yerde hele de böyle bir çağda bu kadar kesin konuşabilmek cesaret gerektirir. Ama ne cesareti o da tartışmaya çok açık bir konu.

 • AURA DANIŞMANLIK
  AURA DANIŞMANLIK

  Ben görüntüde entellektüel gibi durup bu kadar cahil, bu kadar itici bir kadın görmedim. Köktenci, genelleyici söylemleri, tavrı, tarzı, konuşması o derece itici ki, bunu konuşmacı diye programa alan gazetecinin yüzüne tüküreyim. Çok net diyorum, bu kadını dinlemek bile " kadınlar masumdur" genellemesinin safsata olduğunu açıkça gösteriyor. Nasıl iğrenç bir tavır bu. Özlem hanım, sabrıbızdan dolayı tebrik ederim. Ukalânın cahili bu kadın

 • Şeker Çalısı
  Şeker Çalısı

  Bence boşanan tarafın hangisinin ekonomik refah düzeyi daha iyiyse (kadın erkek farketmez) o 1 veya 2 yıl boyunca nafaka ödemeli

  • aquila edithizm
   aquila edithizm

   Yoo vermemeli devlet versin

 • Şeker Çalısı
  Şeker Çalısı

  Bence gelecek bölüm TRANS bir kadın ve TRANSFOBİK/HOMOFOBİK bir kadın gelmeli.

 • Öykü
  Öykü

  05:21 hemşirelik? Düşük gelir mi? 4 sene okuyor o insanlar. Erkekler de kadınlar hemşire olabilir ne alaka

 • Şakir Mutlu Can
  Şakir Mutlu Can

  16:20 erkek maaşını düşük gösterse bile neden nafaka ödemek zorunda. Ceo olan adamın eşi hiç bir iş yapamıyor mu?

 • Efekaan Bengi
  Efekaan Bengi

  12:10 var ben 1

 • Yks Magduru
  Yks Magduru

  Yeter ya erkekler yüzünden kadınlar hep tartışıyor onlar bizim kadar önemsemiyor bizi işte anlayın ve hayatınızı sadece kendiniz için yaşayın

 • Çağdaş Sartık
  Çağdaş Sartık

  Videoyu bugün izledim ve akşam haberlerinde felçli bir adamin nafaka borcu yüzünden gözaltına alınma haberi vardı, sabır çekiyorum

 • Batuhan Gülşen
  Batuhan Gülşen

  Güzel bir münakaşa olması için her iki tarafında düzgün dinlemesi ve kendini düzgün ifade etmesi gerektiğini düşünüyorum ama genelde hep bir taraf çok söz kesiyor ve saygısızlık yapıyor bu da üzücü bir durum

 • Batuhan Gülşen
  Batuhan Gülşen

  onur cinsiyet değil karakter meselesidir.

 • Mehmet
  Mehmet

  50 saniyeden mavi ceketli ablamızın daha mantıklı ve tutarlı konuştuğu anlaşılıyor

 • Özgür GÜLTEKİN
  Özgür GÜLTEKİN

  8:55 te Ele alınan konu içinde bulunduğum durum 👏 ayrıca 12:14 te asla yok diyor çok okumuş çok bilmiş bayan ben varım ve benim gibi düşünen birsürü gençte var.

 • Kenan Albayrak
  Kenan Albayrak

  Altın hanım avukatlık konusunda bütün avukatlar adaletin yanındadır diyor. Misal olarak Tr'nin en tehlikeli mafyası olayım ve beni aklayacak avukata ihtiyacım olsun, para destelerini gösterdiğim taktirde kapımda avukat izdihamı olmazsa ben bir şey bilmiyorum :) Yeminle olmuyor bu işler Altın hanım, lütfen sadece savunmak için savunmayın. saygılar

Sonraki