37. Bölüm | Final (Yeraltından Notlar)
09:07
136,200
Reddit
Aytuğ Akdoğan ile Yeraltından Notlar 37. bölümü olan finali ile karşınızda. Final bölümünün konuğu ise Reha Özcan.
''Bütün mutlu aileler birbirine benzer. Her mutsuz aileninse, kendine özgü bir mutsuzluğu vardır. ” (Tolstoy)
37. Bölüm | Final (Yeraltından Notlar) bölümünü beğendiyseniz ilginizi çekebilecek olan diğer P!NÇ bölümleri:
❗Oğuzhan Uğur'la P!NÇ: YKS, 4. Sezon, Yeni Stüdyo, Kokoloji Testi, Check Up, Opera
trwatch.info/ex/video/gm9unrfWYdWYhNk.html
❗Oğuzhan Uğur'la P!NÇ: Ali Biçim, Mesut Can Tomay, Uberkuloz, Ela Rumeysa Cebeci
trwatch.info/ex/video/m4Z5rLXIf7yaeMk.html
❗Oğuzhan Uğur'la P!NÇ: İrem Derici , Mafyacılık, Aptal Kutusu, Pezeberk, Sosyal Mesafe
trwatch.info/ex/video/dISx2tW7oqiqe7M.html
❗Oğuzhan Uğur'la P!NÇ feat. MEVZULAR - Konuk: İbrahim Büyükak
trwatch.info/ex/video/l2hopr21gK3So9U.html
❗Oğuzhan Uğur'la P!NÇ: Türkler Geliyor , Fatma Turgut , Sizden Gelen Hediyeler , Katılcılık
trwatch.info/ex/video/drClnM2tiJyzet0.html
Sosyal Medya Hesaplarımız;
Instagram ► instagram.com/babalativi
Facebook ► facebook.com/babalativi
Twitter ► twitter.com/babalatv

YORUMLAR
 • BaBaLa TV
  BaBaLa TV

  Canımız Aytuğ Akdoğan programlarına artık FluTv’de devam edecektir. Seni seviyoruz, her zaman yanındayız 🏹

  • Halil Avcı
   Halil Avcı

   İnstegram hesabım avci_flex

  • Halil Avcı
   Halil Avcı

   Oğuzhan abi kakmışa oturmak olmaz ama o koltuğa beni oturtur abi. ben yeni programı. (Yer üstün acıları )diye bir program çekmeyi talibim dedim ya abi kalmışa oturtmak lazım artık insanları .aytuğ abinin bütün programı ve sizin mevzulardan tut daha bu aşamaya gelmeden öncen Merve bacımızlaki o matrak günlerinizden belli en büyük takipçiniz ve Ukrayna Rusya’da da iş yerlerim ve iki tane fabrikam var sponsorluk ve reklama ihtiyacım yok gerekirse çorbada tuzumuz olsun misali acılara girmiş ve ya kendi hayatın pul biberi sananlara bir nevi yoldaş olabilip yer üstün acıları yaşamak asıl nasıl mış göstermek isterim ben 15 senedir Rusya ve Ukrayna’da yaşıyorum kasvetli iki ülkedir burası aşk değil acıdır buraları he ne yaşam üzer insanı ne kasvet karartır acıyı bilirsen eğer sen mevlanı doğar sana her zaman doğan güneşin . +380986599134 wahtsap,viber, ve telefon ulaşım numaram . Ankara beni bulsun abi ))

  • Y.Özlem Özer
   Y.Özlem Özer

   Çok üzüldüm

  • meriç emre Akiz
   meriç emre Akiz

   Neyse yabancıya gitmemiş. Flu tv'de sevdiğimizdir. Lakin insan alıştığının dışına çıkamıyor olsa da portal aynı #youtube. Bu arada akılda deli sorular. Kartelleşnek (youtube) iyi miydi!?

  • Ali rıza Durak
   Ali rıza Durak

   Ayrılmasaydı sizden iyi olurdu. Her içerik milyonlarca izlenecek diye bir şey yok. Aytuğ için alınacak reklam ücreti izleyici kitlesi sebebiyle iyidir iyi olmalıdır diye düşünüyorum. Umarım herkes için iyi olur.

 • Yunus Emre
  Yunus Emre

  Ogrenim hayatimizin hicbir asamasinda, sosyal cevremizdeki rollerimizin bize getirdigi sorumluluklar ve bu sorumluluklar karsisinda gostermemiz gereken dogru davranislarla alakali egitim almadik. Ne dogru bir vatandas ne de ebeveyn olmak ogretilmedi. Yillarca formuller ezberledik ama hayatin matematigi gosterilmedi.

 • derin uzay
  derin uzay

  burdan önce nuri ergin falan mafya kanalları izledim celallendim buraya geldim yumuşadım ne olacak bu dünyanın hali

 • derya koçyiğit
  derya koçyiğit

  Aytuğ biraderim, iş edindim bütün seriyi izledim. Bi dünya yazar ve kitaptan bahsediyorsun da bi Refik Halidi ağzına almadın ya la? (Bu seride değil, Ali Ata Bak da röportaj esnasında Ercan Kesal da bahsetmese, Refik Halit'den haberin yok sanıcam. Tıpkı Dostoyevskiyi okumamak gibi eksik bırakır insanı, Refik Halidi okumamak. Oku çabuk. Yine de bu youtube denen pavyonun en kıyak Maykılısın. Aferin hem de bravo!

 • Aynur Yılmaz
  Aynur Yılmaz

  Flu tv de tanıyıp burada eski videoları görmek harika :) Bu bölüm çok güzel olmuş, Ayrıca bir şiir bu kadar mı güzel okunur Reha Özcan 🙏💙

 • Mustafa Candan
  Mustafa Candan

  Dediklerindenmidir, yaşanmışlıklarımdanmıdır bilemedim, uykumu kaçıran.

 • Onur Gök
  Onur Gök

  seni sabahattin ali nin içimizdeki şeytan romanındaki ömer e benzetiyorum.

 • yasemin kyynn
  yasemin kyynn

  videoyu izleyince eskiler geldi aklıma... Bunu huysuz, korkak, geçmişi önüne katmış yürüyen ve iyi yürekli mutluluğu, huzuru hak eden bir şair yaptı. Ve şu kadınları anlatan söz evet doğru olabilir, benim için de doğru mu acaba? 24 yıllık ömründe hayatına sadece bir kişiyi alabilmiş benim için de doğru mu acaba? Değil sanırım doğru olsa başarılı bir avukattan ayrılmaz sevdiğim halde gitmeye cesaret edemezdim, keşke bir şair olsaydın...

 • Ramazan Kenkeş
  Ramazan Kenkeş

  Bir süredir çok yer altına her çekildiğimde severek ,anlayarak, acı çekerek izlediğim bir programdı. Bu gün son bölüme geldiğimde Aytuğ'un adını bilmediğimi fark edip öğrendim, bu daha da değerli kıldı benim için. Başkaları tarafından kendisinden habersiz ve bağımsız verilen bir isimle değil de kendi fikirleri ve acılarıyla tanıdım onu, bizi bir birimize bağlayan zaten ortak acılarımız değil mi ?

 • ferhat ates
  ferhat ates

  2:21 👍

 • Susta Kazim
  Susta Kazim

  Abim sen naptin ya biz sendeki potansiyele uyaniyoduk ama bolesini beklemezdim acikcasi bazen olesine geliyo dokuluyo dilimizden kayit almiyoruz insanlar yanlis anlar diye hani kendi kendine konusana deli gozuyle bakarya insanlar aslinda tam tersi olmasina ragmen işte o tabu dan sessiz kaliyoruz cok guzeldi yuregine saglik. (Tek frekans iki ayri yürek) ✌️👏🤜🤛

 • Dekadan
  Dekadan

  Aile önemli

 • Emre Arslan
  Emre Arslan

  *Başta onları heyecanlandıran şeylerin tam tersini istiyorlar* aslında tüm sır burda yatıyor , gerçektende öyle yapılan tüm girişimler , farklı düşünceler , bunları uygulamak farklı olmak onları çekici kılıyor ama sonucunda çok iyi bir başarı elde etmeniz gerekiyor çünkü ilerde bir aile bir yuva kurulduğunda bunlar yetmiyor para da gerekiyor. *Kadınlar şairlere aşık olurlar mutaitlerle evlenirler* . Yanlız değilsin 👍👍👍👍 her kariyerim bittiğinde o heyecanlanan kadınlar kayboldular , sevdiler yalan değil ama yinede kayboldular , 18 yaşındayım bu yaşta böyle şeyler olmaz demeyin oluyor , aşk çokta düşkünü olduğum bişey değil olmasada olur , olması içinde caba sarfetmiyorum , yaziyorlar cevap veriyorum bazıları aşka dönüşüyor , heyecanın sonucunda bir para yoksa sizinde sonunuzun bu şekilde olma olasılığı çok yüksek.

 • AKREP Tyl
  AKREP Tyl

  O KADAR HAKLISINIZ KI O KADARR HAKLIIII👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽❤❤❤❤❤

 • Kübra Çelik
  Kübra Çelik

  finalle yüzleşmemek için 4 ay erteledim ama daha fazla dayanamadım ben de :) çok güzel programdı daha güzellerini bekliyor olacağım :)

 • Melih Arslan
  Melih Arslan

  Reha abi harika bir adam ya. 🥺

 • Murat yılmaz
  Murat yılmaz

  Düşünsene gökyüzünde bir kuşun kanadında İzlerken güneşin batışını, Bir sahil kasabasında evinin bahçesinde yaz sıcağında ılık esen rüzgarın tadını, Hafif dalgalarda kayığında sallanırken o denizin kokusunu, En sevdiğin filmin bittiği yerde kafanda kurduğun sahnelerin devamını. Görmemek, bilmemek mi sanarsın? Bir kalbin yakınlığını, Bir duygunun ağırlığını, Bir fikrin dağınıklığını, Bir gülüşün sıcaklığını. Düşmek,en dibine düşündüklerinin. Gitmek, en zor denilen uzağa varmanın. Susmak, en söylemek istediğine konuşamamanın. Sevmek, seni sana, benden alıp gösterememin ağırlığı. Bilmek, bilmemektir işte sevdiğim. Düşünmek, düşünmeden gelenlere düşmek. Gitmek, yerinden kalkmadan gidebilmek.

  • Murat yılmaz
   Murat yılmaz

   En azından güzel bi yerde dursunlar👋

 • Murat yılmaz
  Murat yılmaz

  Sesine mavi, gülüşüne yeşil diyemem.Kapılmak güzel olurdu rüzgarına ama siyah kalbinde bir güneşimi daha söndüremem.

 • Murat yılmaz
  Murat yılmaz

  Doğrularımla yanlışlarım savaşta.Yolum uzak.Gözüm toprakta.Derdim sadece istediklerimi başarmakta.Sorusu da cevabı aklımda . Gidiyorum sonuma solup giden hayatların ağlamaklı sokaklarında.Birde düşüm vardı senin olduğun bir dünyada .Yüreğimle söylemiştim her sözü kulağına.Şimdi gitmek zorundayım ama.Sana bıraktıklarımla beni hep hatırla!Şimdilik elveda.

 • Murat yılmaz
  Murat yılmaz

  Seni sevmek bulutsuz bir gecede gökyüzündeki yıldızları saymak kadar anlamsızdı.Ne başı vardı ne sonu.Sayması zor bıkması kolaydı.Ama her aşk böyledir ya.Saydıkça sayıldıkça artar.Ve büyür zaman geçerken rakamlar gibi aşklar.sadece sayılmaya değer bi gökyüzü bulmayı başarmaktır aşk.Yıldızlarını saymak için fırsatın olucak ama sakın karabulutları musallat etme gökyüzüne.

 • Murat yılmaz
  Murat yılmaz

  Düşlerimin efendisiyimdim, düşüncelerimin esiri olmadan önce.Eskiden en çok kendimi düşünürken canımı acıtırlardı.Şimdi düşüncelerim hiç benden yana durmuyor.Başkaları için acıtıyor canımı.Ama bir gün başka bi esarete düşmek için düşündüklerimi anlatmam gerekecek.Ve yeni esaretim senin gözlerinde yaşıyacak!

 • Murat yılmaz
  Murat yılmaz

  Sevmeyi bir erdem sanırdım.Ta ki sevilmeye değer fazla insanın olmadığını görene kadar!!! Her farklı sevgi o sevgiyi hakedenle yaşanır!Doğruysa devam eder.Yanlışsa biter.

 • Murat yılmaz
  Murat yılmaz

  Tekrar risk almama değer mi gözlerin.Sen bu kadar güzel bakarken ben nasıl mantıklı düşünebilirim?

 • Murat yılmaz
  Murat yılmaz

  Gözümün içine bakarak söyleyebildiğin yalanların kaç tanesinin ömründen uzundu aşkların.Hani seni sen yapan doğruların.Bana çok övdüğün gururunu mu kaybettin.Yanında olmadığını bak ne çabuk farkettim!

 • Murat yılmaz
  Murat yılmaz

  Hiç durma bir yalan daha tüttür dilinde.Her nefesinde daha da çek içine, dolsun bütün sahteliği kalbine.Ama bağımlısı olma hiç bir zaman.Bağımlısı olma ki yalan bitince kalbinden bir parçan daha kopmasın!Için daha fazla parçalanmasın...

 • Murat yılmaz
  Murat yılmaz

  Sen, sana verdiğim aşkın bir damlasını bile haketmedin.Ve ben yine de büyük gönlümde seni çok sevdim.Şimdi görüyorum herşeyi, ne güvenilecek bi yanın kalmış.Nede değer verilecek.Bu kalpte artık tamamen bittin!Silinmişler kervanına lanet gittin.

 • Murat yılmaz
  Murat yılmaz

  Bir nefes gibi sessiz sakin doluyosun içime.Ne gelmelerine ne gitmelerine karışabiliyorum...

 • Murat yılmaz
  Murat yılmaz

  Öyle bir yalan söyleki dürüstlüğünden şüphe etmiyim.Öyle bir bak ki gözlerime bir yalanın için ömrümü vereyim...

 • Murat yılmaz
  Murat yılmaz

  Ne zaman büyük hayaller kurmayı bıraktım o zaman küçük olaylara takılır oldum.Sıkıldım değişimlerden.Hayallerimle tekrar dost oldum.

 • Murat yılmaz
  Murat yılmaz

  Gülerken kaybettiklerini, ağlarken bulabilirmisin? Hayır sen sihirbaz değilsin.

 • Murat yılmaz
  Murat yılmaz

  Ey aşk nerdesin bilmiyorum ama gelirken adam akıllı gel edebinle takıl dağıtıp dağıtıp gitmek yakışmıyo sana..!

 • Murat yılmaz
  Murat yılmaz

  İnsan kalbini birine mi emanet etmeli.Yoksa aklına estikçe kiraya mı vermeli?!

 • Murat yılmaz
  Murat yılmaz

  Risk almaktan korkan bir yürekle mutlu bir rüya düşleyen hayalperest, hayal kurmaya devam et...

 • Murat yılmaz
  Murat yılmaz

  Modası geçmiş bir aşk şarkısıydın.Dilimin ucunda ama unutulmaya yüz tutmuş

 • Murat yılmaz
  Murat yılmaz

  Gidiyorum diye üzülme Çekmem gözlerimi gecenden... Hatırlatırım sana kendimi, ...Anlamsız bir rüyanın son hecesinde... Yarın sabah olmasada Bir sabah kalkacaksın Her sabahtan erken, hiç gerek yokken Dudaklarındaki tebessüm güldürecek insanları Hep sevecekler seni Benim seni hep sevdiğim gibi...

 • Murat yılmaz
  Murat yılmaz

  Göz göze amadeydi söz söze amadeyken.Söz öze amadeydi sözü sen söylerken .Ben sana amadeydim özün sözün iki gözün hep doğru söylerken.Şimdi ne özün ne sözün ne de iki gözün doğru söyler.Her son söz bir ömrü etkiler.Dert elbet biterde.şu kaybetmişlik bi ömür sürer...

 • Fakiye Bereket
  Fakiye Bereket

  Çocuk yapmak çok ciddi bir karar, dolayısıyla ınsanların özgür iradesine bırakılmamalı.....herkesin sınırsız çocuk yapabilmesi beni hep çok ürkütmüştür....beyni olmayanın ne spermi nede rahmi olsa keşke....

 • Sude
  Sude

  "Ben de olsam beni terkederdim..." Ne kadar acı bir cümle. Hiç bir yere ait olmayanların haykırışı.

 • Mücahit Utkun
  Mücahit Utkun

  birakmani istemiyoruz ama illa kafana koyduysan kimse vazgeciremez. yolun acik olsun

 • Özer Öztürk
  Özer Öztürk

  "Onlar gibi olmamanızı ama onları tanımanızı..." Edebiyata, kitaba, hayata dair şeyler anlatıldı bu programda, bu yüzden sevdim.

 • Yasar Can
  Yasar Can

  ulan ekeanın sol tarafındaki siyah çizgileri yeni aldığım 27 inç 165 hz ekranımda çıkan ölü pixeller ve ekrandaki derin çizikler sanıp ekranı yumrukladım bana ekran borçlusun oğuzhan uğur..

 • Yasin Bay
  Yasin Bay

  Hala bir bölüm gelir mi diye bakıyorum

 • Burak Kaan İNANIR
  Burak Kaan İNANIR

  Müthiş bir programdı emeğine sağlık

 • Jamal Alishov
  Jamal Alishov

  Şeirdən zövq aldım

 • mehmet ali Kurt
  mehmet ali Kurt

  5:57

 • sjeodhsos '
  sjeodhsos '

  HAYATIMDAKİ EN SÜPER ŞİİR OKUMASI İSMET ÖZEL'DEN SONRA

 • Bilal KAYA
  Bilal KAYA

  yolun açık olsun koca yürekli insan yanındayız

 • merve tepe
  merve tepe

  Bir ay oldu neden artık video çekmiyosunuz çok özledik..

 • Zara Kuli
  Zara Kuli

  Biliyormusunuz ben simdi izledim bu son videonuzu. Sizinle ve programinizla aylar evvel tanismistim ve cok sevmistim. Edebiyyatin, sanatin, hayatin unuttugum yanlarini hatirlatmisdi izlediyim icerikleriniz. Tesekkur ederim kattiklariniz icin. Eger okursaniz yazdiklarimi nacizane tavsiyyede bulunmak isterdim. 2020 Ekim ayi benim icin 23 yillik haytimin en agir ayi olarak gecti ve zorlugu hala devam ediyor. Kardesim bugun dahil olmakla 35 gundur Vatan Savasinda, en tehlikeli bolgelerden birinde. Kardesim diyorum amma o bana kardesten cok daha fazla, hem abim, hem kucuk erkek kardesim, hem kiz kardesim, hem en iyi arkadisim, beni en iyi anlayan ve bana en guzel desteyi veren insan o, hem cocukluk arkadasim, hem hatiralarimin en guzel parcasi, hem gelecek hayallerimin en guzel parcasi, sevmeyi, paylasmagi bana oyreten onun varligi hayatimda, sevdiyim seyleri bile onunla yemeyi cok seviyorum. Kavga etmek icin bile cok ozlediyim biri. Ve artik 35 gundur olum haberinin gelmesinden cok korkdugum anlar oldu. Dakikalar oldu bir asra beraber. Benim kardesim sahadayken, ben onun icin, askerlerimiz icin korkarken sivil insanlar yataklarinda uyurken roket atilarak oldurulduler. Araba surerkende, pazara giderkende, bir kac gunluk konuk olduklari yerlerde olduler. Sonra noldu biliyormusunuz? Izmir depremi oldu. Savas olmayan ulkede dogal afetden dolayi yasanan hal bana Genceye atilan roketden dolayi yaranan vaziyyeti cok hatirlatdi. Cunki manzara ayni, enkaz altinda kalan insanlar. Bu ekim beynim dondu. Olum hakkinda hic dusunmezdim, amma cok yakin oldugunu ve ayni zamanda cok uzak oldugunu anladim. Sen tehlikeli yerde ola bilirsin ve sag salim yasarsin, ayni zamanda cok tehlikesiz bir yerde Sehit ola bilirsin. Olacaga care yokmus, bundan kacisda yoxmus. Allah nasil yazdiysa oyle olur. Insan cok muhtesem varlik olmasina ramen cok aciz varlikmis. Ayni zamanda olkemde bu yasadiklarimdan sonra, dunyanin bizim aciyi gormezden geldiklerini gordukten sonra dunyanin farkli yerlerinde hep hakkinda dusunmediyim Savas oldugunu hatirladim. Kendimi ikiyuzlu gibi, sahte hiss etdim, ben gecmisde hic dusunmezdim boyle seyler hakkinda. Dunyanin her yerinde aci var, insanlar aci cekiyor. Kimisi Savas icinde aci cekiyor, kimisi kendi yasadigi ya kafasinda yaratdigi cehenneminde. Bu bir hakikat ki, her kesin bir drami vardir. Sonra dusundum. Ben ne yapa bilirim? Ben tek insan olarak cok acizim, insanlarin acisinin karsisina gecemem, Savaslari durduramam. Peki onlarin acilarini dusundukce, onlarin acilarina uzuldukce ben nasil tutuna bilirim bu hayata, nasil yasarim? Cunki ben bir aydir yasamiyorum, hayatim tam durdu, ancak kardesimin gelisini bekliyoruz, Savasin bitmesini bekliyoruz. Cevabini buldum. Unutmamak lazim amma o aciyi cekerek hic kimseye yardim edemem. Sadece kendi ishinmde ve hayatimda bir azcikda olsa insanlara iyiliyim dokunacak ishler gormeliyim, yardim etmeliyim. Demem o ki, bu hayat, evet, farkina varinca cok derin, uzucu, agir ve agirligi, hakikatleri ile ayni zamanda sanat olucak kadar guzel ve anlamli. Amma depressiv yasamak care deyil, insan kendini dunyanin hakikatlerinden koparip bir guzel dunya oldugunada inanmali ve bunu balansli bir formada yasamali. Yazar olucaksiniz deye, hayatin derinliklerine varicaksiniz deye kendi hayatinizdan olmayin. Bu hayat uzuntulu yasamak icin deyil, hayatin agirligi altinda kalmak icin deyil. Bakin etrafiniza o kadar guzel bir tebiet var ki etrafimizda. Etrafimiz guzellik dolu. Biz bu hayatin hakikatlerini unutmamaliyiz amma ayni zamanda bu hakikatlerde bogulmamaliyiz. Lutfen kendinize bunu yapmayin. Umarim her sey iyi olur.

 • Memati Baş
  Memati Baş

  Güzel hikâye

 • ertürk mersinioğlu
  ertürk mersinioğlu

  kaybedenler kulübü misali bir son oldu .

 • Seher Filiz KESKİN
  Seher Filiz KESKİN

  Program final yapmış ben daha yeni tanışıyorum geç kalmışım güzelmiş 👏😊

 • hamide bostancı
  hamide bostancı

  Devam edin, lütfen.

 • bammlaa
  bammlaa

  29'undayken Belki de giderek Ruhunu özgürlüğe kavuşturan o kadından... Yabancilarin En Yakiniydin Sen! Nilgün Marmara yaşadığımın farkında olmadığım gibi dökülüyor yaşlar gözümden.. ben böyle hep amansız ve zamansız ağlıyorum ya bu acı mağaramdan geliyor. ağlıyorum gene farkında olmadan bir yıldıza çarpmış da yere düşmüş parçacıklar gibi dağılıyorum. bu kadar mı çok sevdalandın ay’a da bu tutulma gündönümleri bitmiyor. bak gördün mü gene koca yürekli adam, yüreğinin ertesinde kaldım.. bitip bitip yeniden yaşama başlama sevdan bulaştı tırnaklarımın arasına. oysa her saat başı tırnaklarımın arasına saplanan yaşamı kökünden kesip duruyordum.. iç sızın iç mağaramı böyle ayyuka çıkardı. ve ben sana artık ‘iç sızım’ adını verdim. çünkü ben ne zaman ki gökten yeryüzüne savurduğun parçacıkların üzerinde yürüsem, topuklarıma batıp yüreğimi acıtıyordu. yüreğimi acıttıkça mağaram acıyor ve iç sızım oluyordun. bitap düştüm yaşamın kucağında bu kadar yaşama ve ölüme sevdalıyken. yorgunluktan beni bile taşımaz oldu şiirler. niye bu kadar mutsuzum, niye bu kadar acıya batmışım da çıkamıyorum bu mağaradan.. bana hayyam’ın kızılcık şarabını yolla içeceğim bugün sensizliğe ve sessizliğin sesine. sonra bir soluksuz bir harfe üfleyeceğim ruhumu, hayyam ses olsun diye şarabıyla bana. sen orda için sızlayarak şiirle oku bana hayyam’dan ben burada içimi oymakla iş olayım kendime. kendim dediğime de bakmayın ki, kendim kim onu da bilmem ben. kendi dışında herkesin yanında olan, kendi dışında herkesin acısına soyunan, kendi dışında herkesin sesine bürünen bir ‘şey’im. herkesine benzerken kendine benzemeyen ben, kendi sesi yok, kendi acısı yok.. söyleyin kendimi şiirlerle yakmayayım da ne yapayım ben.. sonra sen benim iç sızım bana nilgün’ün kuşlarını yolla. hani o ölüme uçarak atlayan kadının kuşlarını yolla. ne demişti nilgün: kuşlara iyi bakın.. kuşlarım yaralı oysa nil. sesi martı çığlığı kokan güvercinleri durmadan vuruyorlar nil. ve sabahlar artık daha da yorgun karşılıyor bizi. herkes herkese çok yabancıyken ben,sen ya da o niye bu kadar herkese benziyoruz ki.. diyordun ki nil; ey iki adımlık yer küre senin bütün arka bahçelerini gördüm ben. bütün arka bahçeler hep mi yabancıydı bize nil. ah nil kirpiklerimle yakarak sana nil dolu mektuplar yazıyorum her gece belki arka bahçelerin birinde bulur da birlikte okuruz diye. nerde başlayıp niye buraya geldiğimi bilmiyorum. bildiğim yaşama sevdalıyken ölümü tırnaklarının arasında saklamaya çalışırken yalpalayan çocukları çok özlediğim.. şimdi senin şiirinle iç sızıma mavi bir selam verelim nil. Mavinin Çığlığı Yabancı en yakın yabancı sendin, daha sürülmemişken ışığın biberi yaramıza, yaslanırken boşlukta duran bir merdiveni henüz. güzdü sonsuz bir çöle takılan bakışımız, ilk yaz derken -kışı gözden kaçıran yüzlerce eller yukarı, saygı duruşlarımız en güçsüz kollarla- çözüldü aşkın zarif ilmeği bulandı aynalar duruluğu. çok gizli bir doğru gecenin toyluğunda bilmedik çekenin yanlış bir uzaklık olduğunu.. yabancıların en yakınıydın sen!

 • Elif Orhan
  Elif Orhan

  ciğerim dağlandı be

 • Jason Dean
  Jason Dean

  Martin Eden'i bana anımsattın abi. Ama eminim ki sonun onun gibi olmayacak. Umarım da olmaz zaten. Seni seviyorum, hatta seni seviyoruz. Şimdilik tek temennim iyi olman, ya da sağlıklı.

 • Özgür Deniz
  Özgür Deniz

  Üstad, anne ve babanında memnun olmadığı bir anne ve babadan büyüme ihtimalini unutma belki kendileride bu sebeple böyle insanlardır. Saygılar .

 • Sinan Kemal
  Sinan Kemal

  Yolun açık olacak güzel adam...çünkü sen yaşıyorsun, Sen sadece istediğin gibi yaşıyorsun ve yaşıcaksın... Ne çok insan seni kıskanıyor belki farkındasın belki değil, düşmanında vardır, hem derler ki düşmanı olmayan insan Gerçekten yaşamamış, boş. ve herkese herşeye eyvallahı olan bir insancık olarak nefes alırmış, Yaşamak uzak öyle insanlar. Yeraltı Edabiyatı belki en iyi şekilde anlatır Yerüstünden ki yyaşamı kimbilir. Sevgiler

 • Adsız Adam
  Adsız Adam

  Kaçıncı seyredişim unuttum

 • Berfin Kılıçarslan
  Berfin Kılıçarslan

  Aytuğ gitmene üzüldüm lakin yeniden geleceğin için umutluyum. Seni her zaman ruhani ikizim olarak gördüm, seni ne zaman izlesem kendimi istediğim mesleğe daha yakın gördüm. Teşekkürler. (Hayalim: Yazarlık)

 • Ayşegül Ayaz
  Ayşegül Ayaz

  sondaki şiir efsane yorumlanmış, çok etkileyici.

 • Ayşe Çağlar
  Ayşe Çağlar

  Kalp sesimin renkleri varmış, duydum. Çok güzel bir video olmuş.

 • Onur YILDIZ
  Onur YILDIZ

  DÜNYA HASSAS KALPLER İÇİN CEHENNEM GİBİDİR.

 • Halis Kılıç
  Halis Kılıç

  güzel adamsın vesselam

 • ahmet bıçakçı
  ahmet bıçakçı

  İnanılmaz bir şiir, sadece inanılmaz.

 • foTolgahan
  foTolgahan

  Şair değilim ama aynı şeyleri yaşamış, hissetmişim. Yerin burada güzeldi.. Kalsaydın keşke..

 • yunus sinem pişkin
  yunus sinem pişkin

  bu videoyu sadece ADAM olanlar anlar

 • Ayşenur gür
  Ayşenur gür

  Aytuğ abinin ilacı belli.. biraz maneviyat.. Bi abdest alsa huzur duyacağı güzel bir camiye gidip hayata komple tövbe edip kendini namaza verse hiçbir şeyi kalmayacakmış gibi.. ruhunun derinliklerini bu dünya kaldırmıyor çünkü buraya ait duygular değil be abi.. ruhun ait olduğu mekanı özlüyor.. hepimizin muhakkak bir gün gideceği hani. Eğer okursan bu yorumu bir gün bir seferlik bile olsa iyi olmak için bu yolu denemen duasıyla..

 • yok say
  yok say

  Babanın oğlu Kemal ne zaman gelir acaba?

 • Gok Han
  Gok Han

  Abi ben kavuştuklarımı çok sevmeye korktum, sevmekten kaçtım, onları orantısız sevgimden korudum kendimce. Sevdiklerime de kavuşamıyorum. Sevgime inandıramıyorum. Sen de kavuşup sevip terk ediliyorsun. Hangisi daha kötü?

 • Ümit baran
  Ümit baran

  Yorumum şu: Senin anlattıklarında kendimi görmem değil anlatmadıklarında beynimin kaybolması edebiyat çok yaşasın “hayatın anlamını anlamsız sözcüklerle açıklıyoruz “ ki gerek yok ölü bedenler toz bulutdan kopsun ve ona dönsün

 • Ali Unaldi
  Ali Unaldi

  'Seçil, git başımdan, ben sana göre değilm.'

 • Dinçer
  Dinçer

  Şiir güzel de ya okuyan :)

 • Rosemary Jungle
  Rosemary Jungle

  Turkish ASMR video trwatch.info/ex/video/fnpqv9TWiK_Vaac.html…

 • SITKI Kaderoğlu
  SITKI Kaderoğlu

  okan bayülgen bölümü ne zaman yayınlanacak ?

 • Veysel Olgaç
  Veysel Olgaç

  trwatch.info/ex/video/Y5Fpl9apatach80.html

 • Star Yıldız
  Star Yıldız

  Abi gözlerinden anlaşılıyor senin acın çektiklerin sanki gülsen bile gözlerin gülmüyor abi surat ifaden yaşanmışlıkların tesiri ile kavrulmuş dilerim hayat sana kalbine göre versin ..

 • Rebels - H3T3R0
  Rebels - H3T3R0

  Senin programını final videosu ile tanımak üzdü beni

 • Y.Özlem Özer
  Y.Özlem Özer

  Çok üzüldümmmmmm

 • Mine Şahin
  Mine Şahin

  Abi Aytuğ abi hasta sevgilisi için hastanelerde sabahlamış insandı,bari buna saygıdan dolayı engellemeseydi. Yazık ya. Ayrıca başka bir kanala gitmesine de üzüldüm, yolu açık olsun. Yine izlemeye devam edeceğim.

 • ÇEHRE
  ÇEHRE

  İlk defa görüyorum sizi , Finalde tanımak nasip oldu sizi Yolunuz açık olsun ... Güzel adammışsın

 • Ayşe Kurt
  Ayşe Kurt

  Yolun açık olsun 😌

 • Beyza Usta
  Beyza Usta

  Neden kendi kanalını açmıyorsunn???

 • Aslı KESER
  Aslı KESER

  "Sevgili sevgili" diye kaydeden birini pat diye yerl etmek kolay olmasa gerek, en azından benim için öyle.. Kırık bir çocukluğu telâfi etmek de kolay değil, ama birbirini bulmuş kalpleri buluşmuş iki insanın yabancı olması çok çok acı.. Birdenbire olmamış da olabilir , Cemal Süreya haklı mı acaba da demeden bilemiyor insan .. "Kadın susarak gider! En önemli detaydır, erkeklerin hiç anlayamadığı durum işte bu kadar basittir. O gün gelene kadar konuşan, kavga eden, tartışan kadın, kendini sessizliğe vermiştir. Ne zaman ümidini o ilişkiden kestiyse, o zaman sevgisi de yara almış demektir. Yüreğindeki bavulları toplamıştır, kafasındaki biletleri almış ve aslında bedeni orada durarak, ilişkiden çıkıp gitmiştir. Kadın, gerçekten gitmişse, çok sessiz olmuştur ayrılışı, kimse hissetmeden, kapıları vurup kırmadan gitmiştir. Her akşam eve geldiğinde, kapının açıldığını gören adam anlamaz ama bir kadın sessizce gider. Ne mutfağında yemek pişiren, ne yan koltukta televizyon izleyen, ne gece ruhunu kenara koyarak yatakta sevişmeye çalışan kadın, artık o kadındır. Bir kadının çığlıklarından, kavgalarından korkmamak gerekir, çünkü kadının gidişi sessiz ve asildir."

 • Fatma Nur Doğruyol
  Fatma Nur Doğruyol

  Sorunu direkt söyleyenler -herkes için geçerli bu- dırdırcı, kırıcı vs bir sürü kadın sıfatını etiket gibi taşıyor.

 • Ercan Dalkılıç
  Ercan Dalkılıç

  Olayla hiç alakam yok seni izlemedim babalayi izlememe rağmen ama üzdün beni sabahın köründe. Seni görünce aklıma ben ve 4 yıllık bir çırpıda biten o ilişkim geldi. Bu konuda sanırım senden tecrübeliyim atlatmış biri olarak inanır mısın inanç şeklini bilmiyorum fakat Allah sevdiği kulları bazen bazı yollardan bile bile döndürürmüş. Bunu 8 ay kendimi eve kapatıp depresyona girdiğim kızın beni hak etmediğini anladığım zaman farkettim. Kendine iyi bak dostum gelip geçici şeyler için üzülmeye değmiyor bunu sende anlayacaksın bir süre sonra ama acını da çekeceksin bu süre zarfında buna zaten kimse engel olamaz sen bile. Boşluğa düşme kendine tutun yeter 😊

 • Abdullah Bayram
  Abdullah Bayram

  Şiirden bir sikim anlamadım ama çok içten okudu

 • Koko Koko
  Koko Koko

  😞

 • Ruveyda Ertürk
  Ruveyda Ertürk

  Abi ben her gün her saat bakıyorum bu babalaya su oinç i fazlalastirin yokluktayim bı bölümü 59 kere izledim yeter kına geldi oiç cogals8n diyenler +1

 • Yusuf Birdal
  Yusuf Birdal

  Sondaki şiiri 3. kez dinlemeye geldim harika cidden

 • Huso Imo
  Huso Imo

  Abi seni yeni kesfettim ve Sen final yapiyosun

 • MesuT
  MesuT

  oraya bir beğeni koydum dost için işaret olsun...😊

 • Elif AYVAZ
  Elif AYVAZ

  Değiştirmek tazelenmek güzel şey

 • Tunahan Karataş
  Tunahan Karataş

  Ilk ve son bölümü aynı cümleyle kapatmissin abi,hayatın en hüzünlü...

 • HÜSEYİN ASLANTAŞ
  HÜSEYİN ASLANTAŞ

  Kadınlar seni sen yapan şeylere aşık olup sonra senden onları almaya çalışırlar.

 • damla gömer
  damla gömer

  Program bitmemeliiii !!!

 • AHMET SEVER
  AHMET SEVER

  Umarımla başlayan cümlelerden bıkmışsındır bence sen o cümlelere aldırış etme ne gerekiyorsa yap olsun her şey gönlünce

 • Bilal Topal
  Bilal Topal

  Seni anlayamadığımızdan tanımak istiyoruz. Ama anlayamayacağımızı anlayınca vazgeçiyoruz.

 • Ertuğrul Uslu
  Ertuğrul Uslu

  Zihnimi rahatlatmak ve anlamlı bir şeyler dinlemek için buraya geliyorum sürekli

 • buse kübra aksoy
  buse kübra aksoy

  Geçtiğimiz ay Eskişehir'e geldiğinde gorusemedigimize epey üzülmüştüm, o zaman sebebini bilmiyordum ama içimdeki oturup saatlerce dinleme isteğini cok kuvvetli hissediyordum. Hoş, bunlari ilk kez tanisacagin biriyle konuşur muydun bilemem ya.. neyse. Şimdi bu videoyu izleyince anladım. Iste şimdi cok şey konuştuk seninle. Sevgiyle kal Aytuğ, tanıştığıma memnun oldum.

Sonraki